KUIVA ÕHUKOOPAD,TEKTOONILISED MAA LÕHED,KARSTI ALAD, TEHNILISED ÕHUKOOPAD JNE.. MÕJUTAVAD OTSESELT EHITISE TERVIKLIKUST JA SEAL ELAVATE, TÖÖTAVATE JA PIKEMAT AEGA VIIBIVATE INIMESTE TERVIST NII VAIMSEL KUI FÜÜSILISEL TASANDIL

Kuiva õhu koopad, maalõhed, kastrilised alad 

Koobas maa sisemuses on looduslik (tekkinud karsti, sufosiooni, erosiooni või abrasiooni käigus) Koobaste kõrgus on 0,5-1,5 m, mõnel üksikul juhul 4m ja laius 0,5-12m. Tunnelid kulgevad harilikult pikki tektoonilisi lõhesid ning on kagu-loode, kirde-edela ning põhja-lõuna suunalised. Suurem osa koobastest on tekkinud väikese savisisaldusega lubjakividesse või dolomitiseerinud lubjakividesse, mis on healta lahustuvusega. Sellised koopad ja  tühimikud tekivad ka veel vanadest veesoontest (vesi on leidnud uued liikumise alad ja jätnud ennast tühimikud alles).Need tühimikud on täidetud õhuga, millel äravool puudub. Selline õhk koopa sisemuses muutub elavale loodusele ohtlikuks, sellises kohtades kus need koopd asuvad. Maa pind oma energia liikumistega kiirgab sellest koopa energia väljast väga kahjulikke seisva õhu + ioonie sisaldavaid energiaid.Sest õhukoopas tekib rõhk, sest altpoolt suruvad muud õhugaasid ennast sinna kinnisesse koopasse ja sealt edsi liigub ta maapinna suunas.Liskas ilmastiku muutuste tagajärjel tekivad selliste koobaste energia väljas paisutatud õhu energiad, mis suruvad oma õhumaassiga maapinna välju.

Maa sisemuses asuvad karsti mõjuväljad kannavad ohtu nii ehitistel kui ka inimese terviseleKarst on looduses laialt levinud ning esineb seal, kus aluspõhja kivimid on veest lahustunud ja sinna on tekkinud tühimikud ja praod ehk kuiva õhu koopad ja maa-alused lõhed, mis on täitunud positiivselt ioniseeritud õhu või mõne muu gaasiga. Sellistes alades liigub õhk edasi tagasi maa pragude vahle ja seal kiirgav energia mõjutab maapinna ülemis kihte.Maa sisemuse pinged tekitavad pea,graniidi jne kivimites likumisija sellest ka ma praod korra suurenevad ja vähenevad . See on maa sisemuse loomulik protsess. Tugevamad liikumised toimuvad siis kui toimuvad suuremad maa värinad, mis kanduvad läbi maa sisemuse vahe vöö ka mujale pragudele .Selliste nihete liikumise tagajärjel kannatavad ehitised sellistes alades. Neist pragudest tungivad maapinnale +ioonidega õhu energiad ja suunduvad ruumi väljadesse nii vundmandi kui ka põranda kaudu. Selle kiirguse mõjus on elav loodus, inimene,koduloomad ja teatud taimestiku energia väljad saavad üle doosilisi gasilisi energia pihkumisi. Mis neile liikidele toovad negatiivseid tagajärgi. Sest õhukoopas tekib rõhk, sest altpoolt suruvad muud õhugaasid ennast sinna kinnisesse koopasse ja sealt edasi liigub ta maapinna suunas. Kindlasti on taimi ja muid elusolendeid kes just sellise kiirgusega mõju alas on kohaldanud ennast elama ja toitume just sellisest energia mõjust. Loodus on täiuslik!

Kaevandusest jäänud tühimik ( vett,niisket ja kuiva õhku sisaldavad nad)Vanad kaevandused, tunnelid,käigud jne.. Looduses maapinnal me leiame samuti lohku vajunud maapinda. Kindlasti teame ka looduslikke liivakoopaid, mis tekkinud teatud vee uhtumiste tagajärjel. olgu ta siis mere pinna taandumisel, maa aluste jõgede suuna muutusel, allikate ja veesoonte nihkumisel teistesse suunadesse jne. Meie kaevandustest on jäänud suured tühimikud peamiset Virumaa kandis. Kindlasti inimest rööveliku tegevuse tagajärjel, kunagiste kaevikute, sõjaliste tunnelite ja muude tühimikute tekkel on jäänud alles sellised koopad maa sisemuses. Me võime neid osaliselt kinni ajada kuid nii tihedalt me seda ei tee kui looduslikud pinna struktuurid on olnud. Jäävad järgi tühimikud ja praod ja sinnagi hakkab koguneb, millel väljappäsu ei ole. See õhukooslus ei puutu kokku värkes õhus oleva hapnikuga. Ta omamoodi roiskub ja muutub selle õhu kooslust. Nüüd maa surve /maahingamise/ tagajärjel hakkavad need energiaosakesed muundunud vormis pihkuma maapinnale. Mõjutades maapinnal asetsevaid taimi ja muud elavat. Kui sinna on rajatud ehitis, siis põrandate ja seinte kaudu toimub liikumine ruumi õhu välja.Nagu elus nii ka füüsikas on sama termin sarnane otsib sarnast. Sarnase energia suundub teise selles kohaväljas ehitise õhu ruumi. Seal elab inimene kes oma korda saab selle energia liikumise üheks osaliseks. Tihti luuakse müüt et betoon jne peab sellised maakiirgused kinni, tegelikultei pea. Igal ainel oma sagedus ja nende energiate liikumine toimub ikkagi, ainult kahjustades siis inimese poolt rajatud ehitist esmaselt.
Üks näide: Paari aasta eest hakkas Lehti Targijaineni vanematele kuuluva ja nüüd suvemajana kasutamist leidnud talus Ida-Virumaal Atsalama külas suur ja vana leskuga leivaahi pragunema.“Pragu muutub iga aastaga suuremaks,” räägib Mäetaguse vallasekretär Targijainen. Praegu käriseb peaaegu aastakümneid vastu pidanud leivaahjus juba mõnesentimeetrine lõhe.Talumaja kõrvalt läheb läbi vana Estonia kaevanduse käik, mis on nüüdseks osaliselt sisse varisenud. Maa nihkub tasapisi. Maja koos sellega.

KUIDAS MEIE KEHA REAGEERIB SELLISTELE LOODUSLIKELE KIIRGUSTELE? KUIDAS ME KEHA PEAL SELLISED SÜMPTOMID ÄRA TUNNEME?

maa kiirgustest mõjutatud seisev õhk lõhub kehaväljaKuivaõhu koobaste kastriliste, tektooniliste ja tehniliste koobaste kiirgused inimkehale. Haiguse üheks põhjustajaks, peale inimese mõtte tegevuse(mis on kindlasti alg põhjus) on veel füüsilised haigused. Füüsilised haiguste sümptomeid on palju kuid üks osa neis on seotud alaga kus inimene eelkõige elab (magab), siis töötab või pikemat aega oma vaba aega veedab jne. Õhu tühimikud soodustavd haiguse kulgu ja ei lase inimesel terveneda, ei allu ravile jne. Mis siis seda põhjustab:Maapinna sisemusest kiirgav energia,antud juhul kinnise ruumi efekt, muudab maa siseenergiate tervisliku väärtsut inimese suhtes. Sealt väljuvad kiirgused sidunud end seisva energia efektiga. Tihti neis on üleliia peale +ioonsete õhu molekulide ka muid seisvaõhu bakteriaalseid aine osakesi( see teema õhu koosluset alles ka teadlaste poolt vähe uuritud). Kuid,minu 10 aastane kogemus on andnud sellised järeldused. Esimesteks süptomiteks on tihti neis ruumides pidev õhu puudus ja tolmuoskeste tekkimine ei kuskilt. Kindlasti lisaks tekivad sellises ruumis +ioonseid õhumolekule tänu meie sundventilatsiooni(õhksoojuspumpadele eelkõige) lisa + ioone. /Selle teema kohta pikem seletus teema all "õHK"/ Nüüd see hapnku segu, mis tekib ruumis muundub ja mõjutab inimese keha energeetilist välja esmaselt. Inimese kehaväli omakorda on looduse poolt antud, omamoodi kaitseks füüsikehale. Tekivad aru saamatud õhu ja hapniku puudused kehaväljas, mis tekitavad kiire uimasuse ja kerge närvilisuse . Eriti sellised süptomid töökohtades, klassiruumides jne, kus inimene peab ühe kohapeal tundide viis istuma, ei saa olla liikuvuses. Kõige suurem ohutegur liinitöötajatel müüjatel , õmblejatel jne...äkilised meelemuutused , mõtte tegevuse piiratus ja hiljem unisus. Kindlasti kodustes tingimustes päevasel ajal inimene liigub ja eriti koheselt tunda ei anna välja arvatud emad,pensionäärid kes pidevalt ühes ja sams sellises negatiivse ruumis viibivad. Kuid suurim oht tekib ikkagi inimesel magamis toas, pikali olles. Seal inimene viibib 7-8 tundi ja peaegu liikumatus asendis. Siin juba seisvaõhu kiirguse hakkab tungima inimese energia välja ja sealt edasi füüsiskehasse. need kiirgused otsivad keha seda osa, kus sarnane energia ees ootamas ÕHK KEHA ERINEVATES OSADES. /sellest järgmises peatükis, missugused haigused võivad tekkida/

Need haigused on tihti seotud kuivaõhu koopa kiirgustestInimeste kehade ühed haiguse soodustajad on need maa sisemuse kiirgused, millest sellel lehel juttu. See kiirguv energia ruumides liigub inimkeha välja, tekitades esialgu väsimust jne. Mida kauem me selles alas oleme seda kurnavamaks muutub keha teadvus. Nüüd need kiirguvad energia osakesed hakkavad inim füüsiskeha sisemuses otsima sarnaseid kohti kus õhuoskaal kõige suurem. Inimkehas õhu oskaal suurem luustikus, kopsude piirkonnas, kõhuõõnsuses ja sealt juba rikutud õhk liigub meie vereringesse ja siis saab üle koormuse süda. Esimesed süptomid, mis just selliste kiirguste puhul annavad meie kehale tunda on luuvalud (kondivalud), mis nagu kuskil toimetavad aga otsest ohtu füüsilise kehas ei ole. Aga ebameeldivad tunde haistingud liiguva keha väljas. Käiakse arsti juures aga füüsilised süptomid ei anna teada sellest. Kuid keha kurnatus on olemas. Üks põhjus on see kiirgus paneb õhu liikumise seisma luustikes(tekitades oma korda nagu kinnise õhu koopa,nõrgenenud luu väljas). Hiljem juba süptomid olemas luu hõrenemine ja kindlasti suur kaltsiumi puudus kehas. Toidust ei saa me enam nii palju kaltsiumi kui see kiirguse kaitseks keha tarbib jne.. Samad põhjused võivad tekkida kõhu õõnsuses,kus tekivad puhitised kõhus ja soolestiku väljas, sealt edasi juba takistab toidu normaalset seedimist jne.. Vereinge,mis otseselt seotud kopsudega, kus me sisse hingame rikutud õhuenergia molekule,mis omakorda liiguvad kopsu pinna kaudu verre jne. Nii muutub vere kooslus ja tekib südame üle koormus. Samuti südme rütmilisuse tagaärjel ka vere rõhu ja muud muutused. Esmaselt sellised kiirgused ei anna füüsilisi nähtusi kuid mida pikemalt inimene selles alas on eriti magab siis hakkavad füüsilise haigused ilmnema. Teie ravid nii tablettide ja muude alternatiivste ravimisviisde abil ei toimi. Te tulete jällegi tagasi samasse ruumi või koha välja ja hakkab otsast pihta, see lõputu ring.Haiguse nähud,kui üks haigus taganeb, siis asemele tuleb sarnane haigusega seotud süptomid. Kui me ei võta ette midagi, et seda mõjutuse alast eemalduda või leida muud lahendust, et selles koha väljas ennast kaitsta. Allpool artklites olemas lahti seletav materjal, mis siis sellisel juhul teha.