KUIVAÕHU KOOBASTEST KIIRGUVA ENERGIA NEUTRALISEERIMINE

Kuivõhukoopa ja tektoonilise maa lõhe mõju väljast on vaja kindlasti kaitsta!

Kõige parem lahendus on sellest alast oma voodi, krjutuslaud, töökoht jne. viia sellest kiirgusega mõju alast välja. Kui neid abinõusid rakendada ei saa siis võtame abiks kaitsematerjalid. Kaitsematerjale kasutame ainult kindlatel eesmärkidel, kui teatud negatiivne mõju on inimese või muu elava tervisele väga ohtlik! Kuivaõhu koopa, maalõhe ja kastrilise ala mõju kaitseks on looduses omad materjalid juba loodud, (huvitav et loodus annab ka selle põhjuse kaitsmiseks- meile abi) kas abi ga vähemalt saame looduslike materjalide abil oma ala neutraliseerida. Need materjalid millest tuleb allpool teemaks on kindlasti head ka igapäevaste ehitiste juures(kuid sellisel juhul me ei häälestu sellele et ma ostan selleks e tend,millegi eest kaitsta või elimineerida loodusest).Siis lihtsalt paigaldame tema oma ehitistesse. Sest mõtte sõnal ja hirmul on oma jõud ja neid oma koju ei tasu kaasa tuua. sellist lauset ärge kasutage nagu; "Ma igaks juhuks panen,võibolla on minu kodus selline kiirgus"

Korgipuu plaat kuivaõhu kiirguse kaitseksMaa kiirguste kuivaõhu koobaste elimineerimis materjaliks on materjaliks on korgi puu koor, millest valmistatakse kokku pressitud plaadid. Nad on erineva paksuse ja mõõtudega.Korgiplaadi tootmiseks tammekoor kõigepealt keedetakse, purustatakse, põletatakse ja kuumutatakse ning lõpuks valmivad erineva suuruse ja paksusega plaadid. Kork on rakkudest plaat, kus on kombineeritud minimaalselt tahket materjali ning maksimaalselt õhku. Õhk on just see element, mis seotud ka kuivaõhukoopa energiaga. Nüüd sarnane energia liigub sarnase juurde (leiab omamoodi elu selles keskkonnas). Mida suurem on selles plaadis õhuruum, seda kauem see maa kiirgus sinna suundub ja täitub. Seda vähem ohtu on elavale kehale-inimesele. Selle plaadi heaks omaduseks koduses majapidamiseks on veel et hea soojus isolatsiooni materjal(keemia vaba),helisummutaja. Kuid seda plaati ei saaa otse põrandale paigutada, ta on pehme ja koheselt vajutame ta kokku ja kaotab oma kvaliteeti ja mureneb.
Korkplaat, mis imeb omasse maakiirgusiNeed plaadid imavad enesesse käsitletava maakiirguse mõju, ja ei lase neil kahjulikkel kiirgustel edasi liikuda ülespoole. Sellist õhu energia neeldumist nimetatakse absordeerimiseks ehk sisse imemiseks. Imedes endasse seda kiirgust aastaid, ennem kui ta kaitse võime väheneb.Korkplaatide kaitse iga on orienteeruval 12 aastast kuni 18 aastani (oleneb selle kiirguse intensiivsusest). Siis tuleb nad kindlasti välja vahetada!

 

 

Soovitavalt alati panna 2kihti korkplaati ja risti teine teisegaÜhe plaadi põhi mõõdud on 1m x 0,5m ja paksuseks peab olema vähemalt 2-3cm. Meil müüdava plaadi paksus on 2,5 cm, mis on selleks kaitseks väga hea. See korkplaat pannakse alati kahe kihilisena. Kokku saame sii kahes plaadist koosneva kihi keskmine paksus on 5-6 cm Ühe kihilise plaadi paigaldamisel jäävad vahepraod ja maakiirguse mõju tungib selle kaudud läbi. Kahe plaadi oma vaheline kokku kleepimine otselt ei ole hea. Kui liim tuleks siis ainult selle poolele, mis jääb ülespoole.meie ruumi suhtes (kui paneme liimi kahe plaadi vahele ohtralt sii pealmine plaat ei seda negatiivset õhku endasse imendada.

 

 

Plaatide paigaldus kohad ja viisid

Korkplaadi kinnitamine keldri lakkePlaatide paigaldamine maja keldri lakke (kui on olemas see võimalus) Plaadid kinnitatakse keldri lakke tüüblite või liimiga, kui see on hingav liim/pigem kasutaks liimi ainult servade kokku liimimisel. Kindlasti soovitavalt kiirguse ala katta alati suuremas ulatuses, kui praegune kiirgav asukoht. Teada olevalt neil koobastel ja lõhedel võimalus tulevikus laieneda. Kuid kindlasti see plaat tuleb paigutada laiemalt kui on orienteeruv kiirgus mõju ala. Vähemalt igast küljest 1,5m laiuselt. See kehtib nii lakke kui ka maapinnale,põrandale pannes Kui eelnevad võimalused puuduvad või ei ole vaja teha nii ulatusliku kaitset siis me määratleme ala kuhu ta paigutada selles ruumi osasLisa väärtusena on see plaat hea soojus isolatsiooni materjal, müra summutaja, ei ime omasse niiskust õhust ega maapinnast. Seda siis sab paigutada niisketesse mitte õhtutavatesse ja mitte kütvatesse ruumidesse...

Korkplaadi kinnitamine keldri lakkePlaatide paigutamine põranda alla või põrandale. Kui maakiirgus asub ehitise alla ja sellel puudub kelder: Paigutatakse plaat kruusapinnasele ja valatakse peale betoon (kile võime panna plaatide peale ja siis valada betooni kiht peale) Kuid kile ei kaitse ise selle maakiirguse eest. Nagu varem olen ka praegu kindel igal kiirgusel oma energia väli ja kile ei ole kaitseks mõeldud. Kuid mina muidugi valaks segu otse selle plaadi peale. Põrnada kütte paigaldamise puhul pannakse kindlasti ennem plaat betooni ala või kahe betooni kihi vahele ja siis alles kütte torud. Kui on põrnada aluspind varem olemas,siis kui olemas juba eelnevalt põranda laagid ja plaadid tuleb paigutada nende vahele, siis väga tihedalt paigutada plaadid vastu laaki. Mida väiksem on õhuosa plaatide ja laagi vahel seda väiksem kiirguse mõju(kuid ikkagi soovitan voodi või muu pikaalise istumis ala paigutada kui võimalik laakide vahele. Veel aigutatakse puit, parketi põranda alla (ettevaatust et põranda, laagid segama ei hakkaks) jne.Siingi reegel kaks kihti ja teine teisega pannakse risti

Plaatide paigaldamine voodi põhja külgePlaatide paigaldamine voodi põhja külge (põranda poolt vaadates). Esimesena paigaldame voodi põhja külge puuvillase, linase hingava kanga. kanga laius ja pikkus peab olema nii suur et ulatuks peale plaatide kinnitamist ümber plaatide katteks. Kanga olemasolu on vajalik kahel juhul: Tähtis on koristamisel ja muul protseduuril voodi alla, me ei vigastaks plaatide terviklikkust. Teiseks teatud määral ikkagi õhu liikumise muu madradtsi liikumise puhul voodis jne.. teguri kaasabil eralduvad plaadist väikesed tolmuoskesed, et nad ei rikuks voodi alust keskonda ja ei satuks ruumi põrandale jne. Nüüd paigaldame ühe kihi plaate voodi resti külge kas väikeste kruvid, tüüblite abil. saame ka liimi kasutada, kuid tema kuivamine jne võtab aega. siis paigaldame teise kihi risti plaadiga, nii et esimese plaadi kihile tekib üle kate. Sellegi kinnitame tüüblite, kruvide või siis väikese koguse liimiga. Nüüd katame plaadid väljapoolt kangaga ja kinnitame kanga, nii et ta oleks hästi tihedalt vastu plaate voodi serva külge klammerdatud Ei soovita plaate panna otse põranda peale, isegi siis kui kangas ümber: esiteks ta segab tolmu võtmist voodi alt ja tihe välja võtmine lõhub ta terviklikust.Ma ei soovita nüüd mingeid esemeid ja asju voodi alla paigutada üldse, kuid kindlasti siis kui voodi alla on paigutaud korkplaadid. Muidu segate maakiirguse jõudmist korkplaatidesse

Korkplaatide paigutamine voodi pealePlaatide paigutamine voodi peale ja diivani kasti või diivani põhja külge. Üks võimalus on plaadid asetada voodi pinnale ja samuti riide kanga sisse. Kuid ohuallikaks on et madrats ja inimene oma raskusega lõhub neid plaate ja murenedes maakiirgus tungib läbi.Teine oht on plaadi muljumine vähendab plaadi kvaliteeti. Sellisel paigaldus viisil soovitan ennem madratsi paigaldamist panna vähemalt ühes tervik tükis viineer ülekattega ja siis madrats. Kuid kindlasti selline paigaldus viis ei garanteeri pikaajalist plaadi kvaliteeti. Sellisel paigaldusviisil tuleks plaadid iga 3 aasta tagant välja vahetada. kindlasti samuti mitte midagi ärge paigutage voodi allaei riiete kasti jne.. Kui on diivani tüüpi voodi siis võimalus plaadid panna diivani kasti, kangas ümber. Siis ei tohiks mingeid asju paigutada enam sinna plaatide peale panna. Magada tuleks diivanvoodi keskel, siis kiirgus mõju olematu. Plaatide kinnitamine elutoas asuva diivani põhja külge on samuti lahendus (kuid mitte täiuslik) kuid vähemalt seljaroog ja osa alumisest kehast on kaitstud maa kiirguse eest. Osaline kiirgumine toimub jalge kaudu. Kuid ikkagi ohu hulk pikema aja viibimisel sellise kiirguse alas on 70% juures elimineeritud. Seda plaadi paigutustsaab teha ka tugitoolide ja muude istumis aluste alla. Kindlasti ta ei elimineeri kogu mõju osaliselt ka parem, selgroog eriti vähemalt ei kannata selle kiirguse mõju välja.